Правильне і якісне харчування - запорука здоров'я і довголіття пухнастого улюбленця. На ринку представлена величезна кількість раціонів різних марок і класів, але який корм для кішки найкращий?
Для початку давайте розберемося який буває корм для кішок. Існує два типи раціону: сухий корм для кішки і вологий корм для кішки у вигляді паучів для котів і консервів для котів.
Сухий корм для кішки - гранульований раціон з концентрацією поживних речовин, кількість яких залежить від класу корму. Зручний у використанні: для котів, не схильних до випрошування їжі, сухий корм можна залишати в мисці надовго без ризиків його псування. Однією з переваг сухого корму для котів можна віднести профілактичну дію на зуби кішки - в процесі жування сухих гранул відбувається очищення зубної емалі кота від нальоту. Вибираючи основним раціоном сухий корм для котів, не забувайте систематично стежити за наявністю свіжої питної води біля миски з їжею, оскільки сухий корм для котів містить дуже низьку кількість вологи - всього 7-12%.
Вологий корм для котів - має вигляд паштету або м'яких м'ясних шматочків у соусі, підливі або желе. Основною перевагою вологих раціонів є висока концентрація вологи в складі - до 75%, настільки необхідна кішці для здорового травлення. Також вологий раціон більше підходить для вибагливих і примхливих котів, оскільки консинстенція корму схожа на натуральну їжу, а коти їдять вологий корм із великим задоволенням. З недоліків можна відзначити більш високу ціну порівняно з сухим кормом для котів і ризики псування при довгому зберіганні в мисці (в разі відсутності вдома членів сім'ї в робочий час, рекомендуємо залишати в мисці на день сухий корм, особливо в теплу пору року).
За віковою категорією корм для котів ділиться на:
Baby - деякі виробники відокремлюють лінійку бебі для кошенят, яких тільки-но відлучили від матері і до досягнення ними 2х-місячного віку.
Kitten - для кошенят з 2х місяців і до 1 року.
Adult - для котів після 1 року і до 8 років
Senior - для старіючих кішок віком від 8 років
Ageing - для літніх котів віком від 12 років
Деякі виробники змінюють вікову градацію, що вказано на упаковці корму.
За призначенням корм ділиться на:
Повнораціонний - щоденний раціон для здорових котів
Профілактичний - щоденний раціон з унікальним складом і білком комах, що запобігає розвитку поширених захворювань у котів.
Спеціального призначення - щоденний раціон, розроблений для котів з особливостями в харчуванні:
Sterilised - корм для стерилізованих кішок і кастрованих котів
Light Weight - корм для контролю ваги котів, схильних до ожиріння
Exigent - корм для вибагливих котів
Urinary - корм для профілактики сечокам'яної хвороби у котів
Indoor - корм для домашніх котів і кішок
Oral - корм для здоров'я зубів котів
Sensitive - корм для котів із чутливим травленням
Hairball - корм для виведення шерсті зі шлунка котів
Hair&Skin - корм для здоров'я шкіри та шерсті котів
Лікувальний корм для котів - призначається після консультації з ветеринаром котам із хронічними захворюваннями, які потребують спеціального харчування:
Gastrointestinal - корм для котів із порушеннями травлення
Renal/Kidney Care - корм для котів із захворюваннями нирок
Urinary - корм для котів із сечокам'яною хворобою
Hypoallergenic/Anallergenic - корм для котів з алергією
Hepatic - корм для котів із захворюваннями печінки
Mobility - корм для котів із захворюваннями опорно-рухового апарату
Diabetic - корм для котів із цукровим діабетом
Sensitivity - корм для котів із харчовою непереносимістю
Weight/Metabolic - корм для котів з ожирінням
Cardiac - корм для котів із хворобами серця
Обираючи корм для кота, необхідно дивитися не тільки на склад і ціну, а й враховувати якість корму і його здатність запобігати розвитку захворювань і провокувати алергію або непереносимість у котів. Про те, який корм для котів з хорошим складом читайте тут.
Товари з цієї новини
(501) |
(454) |