
Ця стаття присвячена такому типу шлейок для собак як грузова шлея для собак, для чого вона потрібна і як правильно тренувати собаку в такому типі амуніції.
Шлея з обважнювачами була розроблена спеціально для порід собак, потребуючих додаткових фізичних навантажень, яких вони не доотримують у звичайному житті, що позначається негативно не тільки на фізичному самопочутті улюбленця, а й призводить до небажаної поведінки вдома: надмірна активність і схильність до вандалізму та руйнувань (часта проблема власників їздових порід собак). Також грузова шлея для собак потрібна для нарощування м'язової маси і розвитку грудної клітини у деяких молоссов (ротвейлерів, пітбулів, стаффордширських тер'єрів тощо).
Якісна грузова шлея для собак має анатомічну форму і виготовляється з міцного матеріалу - ripstop-нейлону або натуральної шкіри, оснащена рівномірно розподіленими кишеньками для вантажу, регульованими ременями і надійними замками. При купівлі шлеї з обважнювачами важливо правильно зняти мірки з улюбленця та вибрати правильний розмір шлеї.
Важливо: починати використання шлеї з обважнювачами рекомендовано не раніше однорічного віку собаки, а в деяких випадках - з півторарічного. Перед початком використання шлеї з обважнювачами необхідно пройти огляд у ветеринарного лікаря. Також не рекомендується використання грузової шлеї для порід собак, схильних до захворювань опорно-рухового апарату.
Як використовувати грузову шлею для собак?
Крок 1 - Складіть графік тренувань
Першочергово необхідно скласти графік тренувань, відпочинку і днів підвищеного навантаження для того, щоб уникнути проблем зі здоров'ям вихованця. Найкращим варіантом стане допомога кінолога і консультація ветеринара.
Якщо ж такої можливості немає, рекомендуємо дотримуватися графіка 2 дні тренувань з вантажем, 2 дні тренувань без вантажу і 2 дні повного відпочинку.
Крок 2 - Привчіть собаку до шлейки
Починати тренування слід з комфортного стану собаки - він має бути привчений до шлейки і носити порожню шлею з легкістю, не відчуваючи явного дискомфорту і не намагаючись її зняти.
Крок 3 - Збільшуйте навантаження поступово
Перший вантаж вагою не більше 50-100 грамів залежно від розміру собаки та його підготовки розміщується в бічні кишеньки на нетривалий час. Другий вантаж розміщується через тиждень у нагрудну кишеню також на нетривалий час. Вага обважнювачів збільшується поступово, щотижня на 50-100 грам і збільшенням часу перебування у вантажній шлеї для собак.
Крок 4 - Запам'ятайте важливі правила
1. Загальна маса шлейки та обважнювачів не повинна перевищувати 20% ваги собаки.
2. Заборонено носіння шлеї з обважнювачами цілий день і під час активних тренувань.
3 Надягайте шлею з обважнювачами після розігріву м'язів і фізичної активності (біг, стрибки).
4. Слідкуйте за тим, щоб шлея була надійно зафіксована, інакше собака може травмуватися під час сильної віддачі обважнювачів.
5. Скорегуйте харчування собаки. У раціоні активного собаки необхідний корм холістик з високим вмістом білка і корм, що містить глюкозамін і хондроїтин.